ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15475284
*
nr 1547 5284
Spegel
Sengustaviansk, 106x48 cm
Kondition: senare glas
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 juni 2023
kl 20:11:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 11:08:35
1
Vinnande bud
12/6 14:13:09
2
1.600 kr
12/6 14:13:09
1
1.700 kr (Budbetjänt)
12/6 14:13:28
2
1.800 kr
12/6 14:13:28
1
1.900 kr (Budbetjänt)
12/6 14:13:39
2
2.000 kr
12/6 14:13:39
1
(budbetjänt)
12/6 15:46:13
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Kondition: senare glas
Läs om budbetjänten
nr 1547 5284
Spegel
Sengustaviansk, 106x48 cm
Kondition: senare glas
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 juni 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/6 11:08:35 | 1 | Vinnande bud |
12/6 14:13:09 | 2 | 1.600 kr |
12/6 14:13:09 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
12/6 14:13:28 | 2 | 1.800 kr |
12/6 14:13:28 | 1 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
12/6 14:13:39 | 2 | 2.000 kr |
12/6 14:13:39 | 1 | (budbetjänt) |
12/6 15:46:13 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14